Топ новини:

"Ботев" приземи "Локомотив" на старта на първенството

09 Август 2020 коментара Mediacafe.bg;

"Ботев" Пловдив победи с 2:0 градския си съперник "Локомотив" в първия кръг от новото първенство по футбол на България.

"Жълто-черните" демонстрираха огромно желание за победа в днешната среща, играна на "Футболен комплекс Ботев 1912" в Коматево, и заслужено стигнаха до успеха.

В герои за "канарчетата" се превърнаха фамозният халф Тодор Неделев и новото попълнение в атака Атанас Илиев.

"Ботев" започна мача устремно, като още в 8-та минута можеше да открие резултата след опасно изпълнение с глава на Бандаловски, но Луков се намеси подобаващо в ситуацията.

Само две минути по-късно Неделев бе в прегръдките на съотборниците си след пробив в защитата на "Локомотив" и удар към вратата, който този път се оказа неспасяем за стража на "черно-белите".

След попадението "Локомотив" опита да вземе инициативата в свои ръце, но отново по-креативният отбор на терена беше този на "Ботев".

В началото на второто полувреме "смърфовете" тръгнаха в атака, като Карагерен беше близо до изравняването, но Янко Георгиев показа защо е титуляр под рамката на "жълто-черните" и запази резултата непроменен.

Едва 10 минути след началото на втората част Атанас Илиев удвои резултата и дебютира по най-успешния начин с екипа на "канарчетата".

След перфектно изпълнен ъглов удар от Тодор Неделев, Илиев се извиси над защитата на "Локомотив" и с глава отбеляза страхотно второ попадение в мрежата зад Луков.

До края на срещата "жълто-черните" не изпуснаха от контол случващото се на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

"Локомотив" опита териториален натиск в последните минути на двубоя, но въпреки опитите на Димитър Илиев и компания, същият не се увенча с успех.

В следващия кръг "Ботев" гостува на ЦСКА-София на 16 август в столицата, а "Локомотив" приема на  15 август "Ботев" Враца на "Лаута".

тагове: Пловдив, футбол, дерби, Ботев, Локомотив