Топ новини:

Григор с победа над местния любимец в Бризбейн

04 Януари 2018 коментара Младежка медия;

Гордостта на България – Григор Димитров продължава напред в защитата на титлата си от Бризбейн

Съперник на българина на четвъртфиналите ще е британеца Кайл Едмънд

Героят на родината ни буквално премина през ада, но успя да отстрани местния любимец  Джон Милман във втория кръг на надпреварата, от който стартира участието си Гришо. Димитров и роденият в Бризбейн австралиец изиграха епичен мач с изключително драматичен развой, продължил над 2 часа и половина. Гришо стигна до крайната победа, въпреки че бе само на косъм да допусне шокираща загуба. Така Спортист №1 на България започна победоносно 2018 година и на сингъл.

Двубоят между  Димитров и участващия с „уайлд“ кард Милман протече изключително оспорвано. Българинът, който №3 в света и поставен под №1 в схемата на турнира, и 128-ият в света австралиец си размениха доста пробиви. През първите два сета тези на Милман бяха в най-важтите моменти. Гришо пък направи куп непредизвикани грешки, които допринасяха за неприятното развитие на мача за него. Все пак с демонстрация на голям характер и борба до последно, Димитров не само се върна в мача, но го и спечели. След като спечели тайбрека във втората част, Гришо триумфира в третия сет и ликува с крайния успех.

Съперник на българина на четвъртфиналите ще е Кайл Едмънд. 50-ият в света британец  спечели срещу шампиона от надпреварата на АТР “Следващата генерация” за 2017 година Хьон Чун (Република Корея) със 7:6(3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

тагове: григор димитров, победа, ракета, тенис, финал, голям шлем, бризбейн, фенове, българия, хасково